Svijet magije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Svijet magije

Mjesto gdje magija pociva


You are not connected. Please login or register

Učionica za stare rune

2 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 8:25 pm

bronca97



U petak smo dobili bar jedan sunčani dan, a to sunce kao da nas je natjeralo da na trenutak zaboravimo svoje probleme. Za doručkom su se učenici smijali, a i profesori kao da su postali vedriji. Popodne je bio planiran još jedan izlet u Hogsmeade. A kad je većina učenika otišla, Lara je nas, predstojnike, pozvala u svoj ured. Znao sam o čemu želi razgovarati i iskreno sam razmišljao da se pravim bolestan samo kako se ne bih morao suočiti s tim. Na kraju sam ipak odlučio otići. Putem sam sreo Jen, te smo se zajedno uputili prema mjestu sastanka.
Izgleda da sam dobro predpostavio. Htjela je pričati o zadatcima.
"Kako je bilo s lokacijama, Keera, Miranda?"
"Loše", počne Keera, "nismo doznale apsolutno ništa, a tamnice smo osobno pregledale četiri puta. Bez uspjeha."
"To smo mogli i predpostaviti", reče Lara, "onaj tko može zazvati Tamni znamen i Avadu Kedavru, sigurno je dovoljno dobar čarobnjak da izvede i jednostavnu čaroliju čišćenja. Ni sama nisam imala više sreće. Osoblje nije ništa vidjelo, kao ni duhovi, iako naslućujem da Peeves nešto zna, no znate kakav je on: sve one glupe šale, jednostavno nisam mogla ništa izvući. Jennifer i Jan, kako je bilo s učenicima?"
"Ja sam preuzeo Ravenclawe i Hufflepuffe", rekoh, "nitko ništa nije vidio, svi su bili ili u društvenoj prostoriji ili u Velikoj dvorani na večeri."
"Ja sam ispitala Slytherine i Gryffindore", reče Jen, "nitko nije ništa vidio na dan incidenta, no već duže vrijeme kolaju glasine o udruzi koja se stvara unutar Slytherina. Govore kako u tu udrugu ne možeš biti primljen ako nemaš tamni znamen. Nitko ne želi potvrditi, ali ni poreći da je u takvoj udruzi. Nazivaju ih..." Svi smo je sa zanimanjem gledali. "Djeca Horkruksa", dovrši.
Lara je brzo prikrila zabrinutost. "Dobro, možete ići, osobno ću se pobrinuti da se te tvrdnje o toj... udruzi istraže. Laku noć."
Odzdravimo, a ona zatvori vrata za nama, no ne dovoljno brzo; mom pogledu nije uspio izmaći prestrašeni pogled njenih očiju.

********************

Sjedim u sobi, razmišljam. Već me boli glava od svega.
Nakon ubojstva i jučer ništa nije bilo isto; svi profesori su pod velikom pritiskom, nije ni čudo što često gube živce; razmišljaju i o odlasku.
Začuje se kucanje na vratima.
"Naprijed", izustim, i mali Feldman s treće godine uđe. Zamoli opću kartu runa, poslala ga je profesorica Ravenclaw. Dodam mu, a on se nešto nećka, ne želi ni otići, a ni ostati.
"Želiš me nešto pitati, Yan?" blago ga upitam, osjetivši da je uplašen.
"Profesore", počne, "ovaj napad nedavno i te stvari... Znači li da će školu zatvoriti?" Djelovao je uznemireno. "Ernie mi rekao..."
"Ma neće, Yan, neće školu zatvoriti, a Ernie je sve izmislio", nasmiješim mu se i otpratim ga do vrata. Čim se zatvore, spustim se na pod s glavom u rukama. Znao sam da je ovo što sam mu upravo rekao hrpa laži, i da postoje vrlo velike šanse da se škola zatvori. Ajme...
Ustanem, još se jednom osvrnuvši po kabinetu. A valjda neće, pomislim, samo se moramo boriti. Pođem stepenicama u krevet.

2Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 8:27 pm

bronca97



Ovo malo čitajte i kad pročitate napišeta da ste pročitali ako to pročitate do 23.10 24:00 vaš dom osvaja 5 bodova.

3Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 8:31 pm

bronca97



Ne dobiju se bodovi tako lako jer mi morate i napisat sastav

4Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 8:41 pm

bronca97



Ako nećete napisat sastav onda vaš dom dobiva 100 bodova minusa sad kako očete

5Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 9:17 pm

Ivy Prince



bronca97 je napisao/la:Ako nećete napisat sastav onda vaš dom dobiva 100 bodova minusa sad kako očete
pročitala sam,ali kakav sastav moram napraviti

http://www.iwy95.blog.hr

6Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune pon lis 22, 2007 9:18 pm

Ivy Prince



bronca97 je napisao/la:Ako nećete napisat sastav onda vaš dom dobiva 100 bodova minusa sad kako očete
i kada ga predati

http://www.iwy95.blog.hr

7Učionica za stare rune Empty Re: Učionica za stare rune sri lis 24, 2007 7:15 pm

bronca97



5 bodova za slitheryn

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.