Svijet magije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Svijet magije

Mjesto gdje magija pociva


You are not connected. Please login or register

Treće predavanje

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Treće predavanje Empty Treće predavanje pet ruj 28, 2007 9:44 am

Emily

Emily
Admin

-Dobar dan.Danas učimo o Bljeskavicama.Bljeskavice žive na drveću.Izgledaju kao mješavina majmuna i žabe.Potječu s američkog Juga,ali danas su rasprostranjeni širom svijeta.Imaju bezdlaku,glatku kožu pjegavo zelene boje,plivaće kožice na šakama i stopalima te duge,savitljive ruke i noge,zahvaljujući kojima se prebacuje s grane na granu spretno poput oranugatna.na glavi imaju kratke roščišče i široka usta puna oštrih zubi zbog čega uvijek izgledaju kao da se cere.Bljeskavci se uglavnom hrane malim gušterima i pticama.Najosebujnija karateristika bljeskavac velika je bubuljica na čelu koja poprima grimiznu boju i sjeva kad god bljeskavac nasluti opasnost.Američki su čarobnjaci nekoć držali bljeskavce u svojim vrtovima da ih upozoravaju na približavanje bejzaka,Ali međunarodna udruga čarobnjaka bla bla bla...Da mi ne zaspete i na ovom satu imt ćemo terensku nstavu idemo u Zabranjenu šumu!Ajmo ekipo dižte se-krenuli smo prema zabranjenoj šumi i hodali dok nismo ugledali jednog bljeskavca-Dakle nemojte se bojati ovo je bljesakvac izblizine neće vam ništa on je tu uzgojen i izdresirsn malo je gadljiv ali ništa za to.Zove se Rina.Rina popni se na drvo-mali se Bljeskavac počne penjati po drvu –sad skoči-I ona s koči sa 4 metra viosokog stabla-Ajde rina pozdravi djecu-Rina mahne rukom dotrči Lii i zagrli je-Mislim da joj se sviđaš-cijeli se razred počeo igrati s rinom na kraju se čulo zvono iz Hogwarsta pa su se djeca zaputila prema školi-Za zadaću napišite mi pola stranice pergamenta (u wordu font 14) o vašem mišljenu o bljeskavici.

[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.